Čertíci a andílci v 1. třídě

Vědecký festival ve Valašském Meziříčí

Deváťáci vybírají střední školu

Mgr. Naděžda Valoušková, 6. 12. 2019 Zobrazit více

Druháci a třeťáci v divadle

Druháci a třeťáci v divadleV úterý 3. prosince 2019 jsme se nadšeně vydali do divadla v Novém Jičíně, kde jsme viděli představení "Strašidelný mlýn".

Mgr. Martina Urbanová, 4. 12. 2019 Zobrazit více

Florbalový turnaj mladších žákyň

Florbalový turnaj mladších žákyňOkresní kolo ve florbalu v Přerově

Mgr. Eva Lišková, 2. 12. 2019 Zobrazit více

Čím jednou budu?

Čím jednou budu?Beseda s panem školníkem

Mgr. Olga Poláčková, 28. 11. 2019 Zobrazit více

Ukázkové hodiny ČJ a M v 1. třídě

Ukázkové hodiny ČJ a M v 1. tříděCo všechno už prvňáčci umí?

Mgr. Olga Poláčková, 28. 11. 2019 Zobrazit více

Beseda s nevidomou paní

Beseda s nevidomou paníV pondělí dne 25. 11. 2019 proběhla v obou odděleních školní družiny beseda s nevidomou paní Onderkovou.

Mgr. Adéla Vahalová, 25. 11. 2019 Zobrazit více

PROJEKTOVÝ DEN NA SPŠ HRANICE

PROJEKTOVÝ DEN NA SPŠ HRANICEPROJEKTOVÝ DEN NA SPŠ HRANICE

PROJEKTOVÝ DEN NA SPŠ HRANICE.

Dne 22. 11. 2019 se žáci 8. ročníku opět zúčastnili projektového dne na SPŠ Hranice. Cílem projektu bylo usnadnit žákům volbu povolání a možnost výběru dalšího vzdělání. Na začátku se žáci seznámili se studijními obory a poté se rozdělili na dvě skupiny a zúčastnili dvou témat. V oboru dřevařská a nábytková výroba se jednalo o „HRAJEME SI SE DŘEVEM“ a ve strojírenském oboru obráběč kovu „UMÍME TO S KOVEM“.

Hoši se seznámili s pracovní náplní dřevařských oborů v Hranickém regionu a dřevozpracujícími stroji. Po úvodu se dali do výroby klapotek a drobných svícnů a ozdob z připravených polotovarů. Žáci pracovali pod dohledem vyučujících a za asistence žáků SPŠ.

Dívky byly seznámeny s pracovní náplní učebního oboru zámečník, soustružník a instalatér. Dále se seznámily se stipendijním programem těchto oborů a byly jim vysvětleny pojmy náborový příspěvek a nástupní plat. Po úvodu se přesunuly do dílen, kde si mohly vyzkoušet práci instalatéra a podívaly se na žáky učebních oborů při soustružení a frézování. Samy si pak vyrobily pod dohledem učitelů SPŠ kovovou lžíci na boty. Po skončení práce se přesunuly do elektrotechnické učebny, kde si ve zbývajícím čase zapojily jednoduché elektrické obvody a mohly sledovat funkci polovodičových součástek v praxi.

Zhotovené výrobky si žáci mohli odnést sebou domů.

Projektový den se setkal u žáků s velkým úspěchem a určitě jim pomůže při výběru budoucího povolání.

Mgr. Šrámek Zdeněk

Mgr. Radka Březíková, 25. 11. 2019 Zobrazit méně

Hurá za mamuty, 6. r.

Hurá za mamuty, 6. r.Hurá za mamuty, 6. r.

Mgr. Radka Březíková, 25. 11. 2019 Zobrazit více

Soutěž v manuálních a počítačových dovednostech, 2. místo

Soutěž v manuálních a počítačových dovednostech, 2. místoSoutěž v manuálních a počítačových dovednostech.

Mgr. Radka Březíková, 22. 11. 2019 Zobrazit více