Soutěž ve sběru starého papíru

Soutěž ve sběru starého papíruZákladní škola Hustopeče nad Bečvou děkuje všem příznivcům sběru starého papíru za obětavé úsilí. Jejich přičiněním probíhá v letošním školním roce opět velmi úspěšně sběr papíru.

Správce Webu, 31. 5. 2016 Zobrazit více

Úspěšný víkend pro závodníky Kung-Fu

Úspěšný víkend pro závodníky Kung-FuVýsledky byly lepší, než jsme letos v našlapané konkurenci čekali.

Správce Webu, 31. 5. 2016 Zobrazit více

Výlet 5. třídy do Ostravy

Dne 26. května 2016 jsme byli na školním výletě v Ostravě.
Jeli jsme vlakem do Hranic a tam jsme přestoupili na rychlík směr Ostrava.
Z hlavního nádraží jsme šli pěšky (po cestě jsme se seznámili s historii a zajímavostmi Ostravy) do U6. Tam nám průvodce ukázal různé exponáty, pustil nám krátký film, mohli jsme si vyzkoušet různé simulátory. Podívali jsme se např. i do ponorky nebo jsme vystoupili do věže, ze které byl pěkný výhled.
Po ukončení návštěvy v U6 jsme jeli tramvají do Nové Karoliny, kde jsme měli dvě hodiny
rozchod. Chodili jsme po obchodech a dali jsme si něco dobrého k jídlu a k pití.
Z Karoliny jsme jeli zase tramvají na hlavní nádraží a potom vlakem zpět domů do Hustopečí.
Přijeli jsme asi o půl šesté.

Tadeáš Radvanský

Mgr. Zdenek Šrámek, 30. 5. 2016

Posezení pro rodiče - 2. třída

Posezení pro rodiče - 2. třídaV pátek 27. května 2016 pozvali druháčci své rodiče do školy, aby jim básničkami, divadelním představením a drobnými dárky popřáli k svátku.

Mgr. Martina Urbanová, 29. 5. 2016 Zobrazit více

TONDA OBAL NA CESTÁCH

Před nedávnem jsme na naší škole oslavili Den Země, nejen úklidem okolí školy a veřejných prostranství, ale i besedami s rybářem, myslivcem, včelařem a zaměstnanci sběrného dvoru a ČOV. Získané materiály žáci využili v další výuce. Tímto dnem ovšem neskončil náš zájem o ochranu přírody, důkazem je stále probíhající sběr papíru, plastových víček, baterii a elektrozařízení. Ve středu 25. května přijeli na naší školu dva lektoři, kteří seznámili všechny naše žáky se závažným problémem a to tříděním a následné recyklaci odpadů. Přednáška byla doplněna praktickými ukázkami a krátkými videí ze spalovny a skládky odpadů. Žáci se dozvěděli jak se nakládá s jednotlivými druhy odpadů a kolikrát jej lze recyklovat, například papír 7 x, sklo a kovy donekonečna. Na závěr si žáci prověřili své získané vědomosti simulovaným tříděním odpadů. Věřím, že získané vědomosti jak třídit žáci prakticky využijí a v okolí školy se již nebudou povalovat odpadky.

Mgr. Zdenek Šrámek, 26. 5. 2016

Peru - čtyři strany světa

Vzdělávací pořad projektu Svět kolem nás

Mgr. Martina Vašinková, 25. 5. 2016 Zobrazit více

Ovoce a zelenina do škol

Ovoce a zelenina do školČerstvé ovoce a zelenina z projektu "Ovoce a zelenina do škol" pro žáky 1.stupně naší školy
zdroj obrázku:www.dobrotydulinka.cz

, 25. 5. 2016 Zobrazit více

Úspěch břišních tanečnic - pokračování

Úspěch břišních tanečnic - pokračováníDalší z celé řady úspěchů malých břišních tanečnic z krajského a národního kola.

Správce Webu, 24. 5. 2016 Zobrazit více

Výlet na větrný mlýn do Poruby

Výlet na větrný mlýn do PorubyProhlídka mlýnu s návštěvou spolužačky Helenky.

, 20. 5. 2016 Zobrazit více

Výlet za odměnu

Výlet za odměnuKdo si letos zaslouží odměnu?

Mgr. Eva Lišková, 19. 5. 2016 Zobrazit více