Plán ŠD 1. oddělení na měsíc prosinec 2020

Ranní družina:

• Scházení dětí do ŠD, rozhovory s kamarády, volný výběr her, prohlížení knih a časopisů, volné kreslení

Odpočinkové činnosti:

• Opakování řádu ŠD,  pravidly družiny, poučení o bezpečnosti
  • Základní pravidla chování a společenské pravidla (BOZ a PO) – ve třídách, v jídelně, na chodbách, v šatnách, ve sportovní hale, při pobytu venku – hřiště, vycházky, na WC; zdravení, oslovení, omluvy, poděkování,….
  • Volný výběr konstruktivních her – kostky, lego, stavebnice, apod. a volný výběr společenských her
  • Pracovní sešit Hravá školní družina (TAKTIK): „ZIMA: „Přijde Mikuláš, Slavíme Vánoce“

-    Seznámení s prosincovým časopisem Mateřídouška – zvíře měsíce: Prase divoké – Prasátka nejsou zlatá; hlavní téma: Párty podle oblíbených animáků; „Hádej, co je TO?“; Zvěřinec – ledové království; „Tvůj horoskop na rok 2021 – Na čem bys měl v novém roce zapracovat?“; Povolání: „Kdopak to mluví? (dabing)“; srandičky, vtipy, hádanky, najdi rozdíly, luštění, aj.

• Volný výběr her /K1,2,3,4,5,6/

Zájmové činnosti:

Kom. kruh: Rozhovor s dětmi na téma: Vánoční zvyky; sv. Barbora, adventní čas;

povídání o životě na vesnici v dřívějších dobách, jak se slaví Vánoce ve světě;

Měsíc prosinec“ – počasí, pranostiky, pověry /K 2, 4, 5, 6/

Výtvarné a pracovní aktivity:  Výroba andílků z papíru; Vánoční skládanka stromečku; výroba kapra; Pan perníček; Svícen; Hvězdičky z papíru (vystřihování)

Pracovní listy: - „bonbóny, listy (počty, větší, menší); čepice (dokončování vzorků);

ryby (dobarvování)    /K 1, 2, 3, 4/

Literární:  Četba na pokračování z knihy: Dubínek a Modřínek – M. Urbanová - dokončení

Poslech audio pohádek - Hurvínek    K/2,3,4/

Hudební aktivity:  Poslech pohádkových písniček    /K1,2/