Prohlášení o přístupnosti

ZŠ Hustopeče nad Bečvou se zavazuje k zpřístupnění svých internetových stránek v souladu se zákonem č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací a o změně zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy a o změně některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů, který provádí Směrnici Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/2102 ze dne 26. října 2016 o přístupnosti webových stránek a mobilních aplikací.

Prohlášení přístupnosti se vztahuje na internetové stránky s webovou adresou:

 

Struktura informací

Struktura informací na stránkách byla vytvořena podle standardů a specifikací – vzhled stránek a jejich funkčnost jsou podřízeny možnostem handicapovaných uživatelů. Dodržení norem by mělo zajistit správné zobrazení obsahu stránek ve většině používaných prohlížečů a na většině zobrazovacích zařízení.

 

Stav souladu

Uvedené internetové stránky jsou v souladu s výše uvedenými předpisy.

 

Přístupnost obsahu

Na internetových stránkách jsou informace nabízeny v podobě dokumentů formátu DOC, DOCX, XLS, XLSX a PDF, a to zejména z důvodů, že obsahují typografické prvky a formátování, které webový formát HTML nepodporuje, nebo jsou příliš velké, proto pak doporučujeme jejich stažení. Formáty DOC a PDF jsou také vhodnější pro tisk. K prohlížení těchto dokumentů je možné zdarma stáhnout aplikace třetích stran. V některých webových prohlížečích je integrována aplikace, jež slouží k prohlížení výše uvedených formátů dokumentů.

 

Vypracování prohlášení o přístupnosti

  • Prohlášení o přístupnosti bylo vypracováno dne 21.8.2019
  • Prohlášení o přístupnosti bylo revidováno dne 21.3.2021

 

Zpětná vazba

ZŠ Hustopeče nad Bečvou má za cíl, aby jím spravované internetové stránky byly přístupné všem jejím uživatelům a to na základě principů přístupnosti (vnímatelnost, ovladatelnost, srozumitelnost a stabilita).

Kontakt:

ZŠ Hustopeče nad Bečvou
Školní 223
75366 Hustopeče nad Bečvou

telefon: +420 581 626 020
e-mail: jaroslav.becak@zshustopece.cz

 

Postupy pro prosazování práva

V případě, že Vám nebyla poskytnuta odpověď nebo poskytnutá odpověď je neadekvátní či neuspokojivá v souvislosti s Vaší žádostí či oznámením ohledně přístupnosti internetových stránek nebo webové aplikace, kontaktujte prosím školu, případně správce stránek.

 

Prohlášení provozovatele internetových stránek

Tyto internetové stránky provozuje ZŠ Hustopeče nad Bečvou. Internetové stránky využívají redakční systém WordPress. Správcem veškerého obsahu je ZŠ Hustopeče nad Bečvou, se sídlem Školní 223, 75366 Hustopeče nad Bečvou. Internetové stránky neshromažďují osobní data.

 

Kontakt na administrátora webu:

Technická podpora: webdesign@kyli.cz