Aktuality

Nejnovější příspěvky ze školy

Den s rybáři z Hustopečí nad Bečvou

Den s rybáři z Hustopečí nad Bečvou

     V pondělí dne 10. května 2021 jsme uspořádali pro děti navštěvující školní družinu, projektový den ŠD na téma: „Den s rybáři z Hustopečí nad Bečvou.“ Projektového dne se zúčastnili žáci z 1. třídy a akce byla zaměřena na přednášku a rozhovory s odborníky z praxe (místními rybáři) o rybářství a rybách, rybářských pomůckách, nářadí a rybářských důležitých dokumentech. Dále na prohlídku rybníků u rybářského domu. Rybáři nám ukázali sádek a nachytané živé ryby v kádi, názorně předvedli lov ryb v Altéři a nácvik chytání ryb na splávek.

     Společně jsme si přečetli dva tematické příběhy z knihy: Mokré pohádky a výtvarně jsme zpracovali pracovní listy rybníka a ryb (koláž).

     Projektový den probíhal v čase od 12:00 do 16:00 hodin v prostorách školní družiny a blízkého okolí školy, tedy v místním rybářském domě a u rybníku Altéř. Všem se tento projektový den líbil, hlavně chytání ryb na splávek a možnost vidět a sáhnout si na živé rybky v kádi.

Tímto děkujeme za pomoc a organizaci panu školníkovi i místním rybářům a těšíme se na další spolupráci.

 

Mgr. Adéla Vahalová – vedoucí vychovatelka