Aktuality

Nejnovější příspěvky ze školy

Pozorovací květináče aneb klíčíme semena trošku jinak, 3.tř.

     Letošní školní rok je opět mimořádný v tom, že jsme se ve škole vídali jen nahodile, a tak jsme ve třetí třídě přemýšleli, jak to udělat, abychom mohli na jaře klíčit semena a při tom je pozorovat.

Nakonec jsme se rozhodli pro výrobu jednoduchých pozorovacích květináčů z kartonu. 

     Jakou jsme pak měli v průběhu 14 dnů radost, to se nedá ani popsat. Některá semínka klíčila neuvěřitelnou rychlostí a my si tak domů odnášeli krásně vzrostlé rostlinky hrášků a fazolek. V pozorovacích květináčích už nám přerůstaly, a tak nastal čas, dát je do země a začít se o ně starat zase jinak. 

Teď už nezbývá než dát rostlinkám potřebnou péči a těšit se, až nás na oplátku obdarují svými plody.

Autor: Mgr. M. Urbanová Pozorovací květináč s šablonou