Aktuality

Nejnovější příspěvky ze školy

Pozorování a tvoření v lese, 3. tř.

V úterý 11. 5. 2021 jsme se spolu s 3. třídou vypravili do nedalekého lesa za Padělky. Cestou jsme pozorovali zvířata i rostliny a užívali si krásného počasí. V lese jsme zamířili ke krmelci, kde už to moc dobře známe. Nejdříve jsme se pustili do tvořivé práce. Z podzimu nám zbyly žaludy, kaštany, sušené šípky, kukuřice a bukvice. Z nich jsme ve skupinkách vytvořili přírodní mandaly, které jsme v lese nechali jako pamlsek pro zvířátka.

Velkým překvapením bylo, když jsme objevili ptačí hnízdo s malými ptáčátky. Už se těšíme, až zjistíme, o jaký druh ptáka se jedná a jakmile bude zase hezky, zajdeme zkontrolovat, jak se ptáčatům daří.

V lese jsme pak zkoušeli obejmout stromy. Některé byly starší, takže jsme se museli spojit do dvojic, abychom to dokázali. Svoji zručnost jsme zkoušeli při přecházení spadlých kmenů, a i když se nám v lese pod příjemným stínem všech stromů moc líbilo, byl čas vrátit se do školy, abychom nepromeškali oběd.

Procházku do lesa jsme si moc užili a už se těšíme, až vyrazíme ven zase příště.

Autor: Mgr. M. Urbanová