Aktuality

Nejnovější příspěvky ze školy

Chemické laboratorní práce, 8. třída – 25.10.2021

Laboratorní práce s 8. třídou

     Konečně, po covidové pauze, můžeme zase s dětmi bádat a experimentovat. V rámci hodin chemie využíváme často právě učebny v půdní vestavbě. Skvělé je také to, že třídu můžeme rozdělit na 2 poloviny, kdy jedna část žáků pracuje přímo v laboratoři a druhá může vyhledávat informace v propojené učebně informatiky. To si vyzkoušeli také žáci 8. třídy při výuce o směsích. Je to jedno z témat, které žáky většinou hodně baví. Mohou si dle libosti vytvářet různě barevné koktejly, které jsou na pohled velmi atraktivní, ne však vhodné ke konzumaciJ. V dalších laboratorních pracích se pak učí oddělovat jednotlivé složky směsi pomocí různých metod – tentokrát pomocí filtrace a krystalizace…viz. foto

Autor: Mgr. Marcela Dopitová