Aktuality

Nejnovější příspěvky ze školy

Příběh pana Tydýta. 1. – 2. třída

Příběh pana Tydýta

      Žáci  1. a 2. třídy zhlédli „ Příběh pana Tydýta“. Je to příběh několika hraček holčičky Amálky, z nichž každá má nějaký handicap, např. špatný zrak, pomalý pohyb, zbrklé chování, poraněnou nohu a pana Tydýta, který je úplně jiný než ostatní. Vypadá trochu jako slon, trochu jako lenochod i opička dohromady. Hračky ho nepřijaly mezi sebe a  Tydýt utekl do světa. Hračky se ho rozhodly hledat a nakonec ho našly až v daleké Africe. 

     Příběh byl zaměřený na vztahy mezi dětmi, skupinovou spolupráci, schopnost řešit konflikty, posílení tolerance k odlišnostem. 

     Děti se zapojovaly do aktivit, efektivně hledaly různé cesty  k vyřešení problémů. Odměnou jim byla loutka pana Tydýta, která jim bude dále sloužit k učení i hrám. 

Autor: Mgr. Z. Křupalová