Aktuality

Nejnovější příspěvky ze školy

Hasiči jsou všestranní – 8. třída

Hasiči jsou všestranní – 8. třída

     Projektový den IKAP na SPŠ Hranice se uskutečnil v předprázdninovém březnovém týdnu přímo na střední průmyslové škole v Hranicích.

     Program byl rozdělen do dvou bloků. První se konal přímo v tělocvičně, kde se žáci učili základním technikám první pomoci. Od masáži srdce, přes stabilizovanou polohu až k zástavě žilního a tepenného krvácení.

     V další části jsme se přesunuli ven, kde byla k vidění ukázka hašení pomocí přenosného hasicího přístroje. Žákům byly představeny jednotlivé druhy těchto “hasičáků” a samozřejmě nechyběla ani zkušební hasicí lekce pro samotné účastníky. Velice napínavou akcí pak byl požár automobilu a jeho následné uhašení spolu s vyproštěním zaklíněné osoby z osobního vozu.

     I přes poměrně chladné počasí si žáci celý program náležitě užili a doufejme, že dovednosti, které si z projektu odnáší, budou schopni v životě využít ku prospěchu.

Autor: Mgr. M. Dopitová

Nebyly nalezeny žádné obrázky