Aktuality

Nejnovější příspěvky ze školy

Měsíc březen – měsíc KNIH

     V březnu, měsíci knihy, se uskutečnil  na 1.stupni projekt Den s knihou.

     V první třídě si povídali o pohádkách. Děti si donesly  knížky, v kterých vyhledávaly pohádkové postavy. Další pohádky určovaly podle daných indicií. Jako výstup si svoji  postavu nakreslili. Druháci pracovali s knížkou Z deníku kocoura Modroočka. Poslouchali četbu se zavázanýma očima, kreslili ve stylu komiksu a z keramické hlíny modelovali stojánek na tužky ve tvaru kočky. Také si zazpívali písničky se slovem  kočka.

     Ve třetí třídě pracovaly děti se svou knihou. Hádali hrdiny knihy znázorněné pantomimou, vytvářeli návrh obálky knihy. Svému hrdinovi psali SMS zprávu nebo mu poslali  pohled. Čtvrťáci namalovali titulní stranu knihy a vymysleli její název a hlavní hrdiny. Snažili se také napsat svůj vlastní příběh.  

     V páté třídě si „namíchali robinsonádu“. Prošli dějem knihu Robinson Crusoe a seznámili se s netradičním způsobem zpracování tématu výtvarníkem Petrem Sýsem. Také ochutnali něco málo z filmových zpracování.

Autor: Mgr. Z. Křupalová

Nebyly nalezeny žádné obrázky