Aktuality

Nejnovější příspěvky ze školy

Návštěva hranické  knihovny a výstavy na zámku

 Edukativní návštěva hranické  knihovny a výstavy na zámku

     Konečně nastalo krásné jarní počasí a přestal nás ohrožovat covid. Vyrážíme vláčkem na plánovanou návštěvu knihovny v nedalekých Hranicích a muzea umístěného v hranickém zámku.  Nejprve jsme absolvovali ohlášenou besedu v Městská knihovně Hranice, která se nachází v historických prostorách bývalé radnice.  Prošli jsme si všechna oddělení pro čtenáře – dospělé, dětské i čtecí koutky a pracovníci knihovny nás seznámili i s možností přímého připojení návštěvníků na internet. V dětském oddělení jsme si zajímavě povídali s paní knihovnicí o provozu knihovny, o rozsahu nabízených služeb, o nepřeberném množství nabízených knih veškerých světových autorů, ale také zdůraznila dětem zásady správného chování návštěvníků knihovny. Dozvěděli jsme se, jak se zaregistrovat a naučili jsme se orientovat mezi poličkami plných knih. Zjistili jsme, že v knihovně je umožněno s knihou nebo časopisem i příjemně relaxovat a dokonce využít volný čas i na vypracování domácích úkolů.

     Paní knihovnice nám přečetla krásnou pověst o naší rodné české zemi, která je svou historií velice zajímavou středoevropskou zemí a děti by měly být na ni opravdu hrdé. Poté jsme si jednotlivé knižní tituly mohli sami prohlížet a celou knihovnu prozkoumat.

     V knihovně se nám moc líbilo. Objevili jsme i knihu naši paní učitelky Urbanové s názvem „Dubínek a modřínek“. Naše hrdost vzrostla! Kdo může říci: „ Učila nás paní autorka osobně.“

     Naše kroky vedly i do centra Hranic. V rámci výstav kulturního zařízení Muzeum a galerie Hranice, jsme se rádi podívali na model historického centra města. Celý byl vyroben z krabiček od čaje. Jeho autorem je rodák z Hranic, historik, archeolog a modelář Stanislav Miloš. Nad výrobou modelu strávil přes tisíc hodin. Výsledek je ohromující! Na modelu jsme rozeznali starou radnici s knihovnou i hranické náměstí.

     Prohlídku jsme příjemně zakončili návštěvou nejznámější místní italské cukrárny. Bylo z čeho vybírat. Můžete se přesvědčit v naší galerii.

Žáci 4.třídy a Mgr. Hana Rolincová

 

PS: všimněte si krásných židlí pro dětské návštěvníky

PS: Model historického centra města • Muzeum a galerie Hranice (muzeum-hranice.cz)