Aktuality

Nejnovější příspěvky ze školy

Projektové dny SPŠ Hranice: Dřevo – kov

V pátek 20. 5. 2022 se žáci naší školy, zúčastnili projektového dne v rámci volby povolání „Dřevo – kov“. Na celé akci je skvělé, že si mohou prakticky vyzkoušet práci s různými materiály a osahat si konkrétní přístroje určené k opracování dřeva a kovů. Celým dopolednem nás provází zkušení mistři pan Urban a pan Jakubka, spolu s žáky střední průmyslové školy Hranice, z nichž někteří jsou také bývalými žáky naší základní školy v Hustopečích nad Bečvou.

V první fázi projektu se žáci rozdělí do skupin, poté se seznámí se bezpečností a pravidly dílny a pak mohou začít pracovat na „svých projektech“, které si také odnesou domů. Tentokrát žáci vyráběli v dílně kovu obouvací lžíce a otvírák lahví, dřevaři pracovali na dřevěném prkénku pod hrnce, což může být pro spoustu maminek pěkný dárek. Práce jim šla tzv. od ruky, proto jsme si nakonec po dobře vykonané práci společně zazpívali a zatančili (trošku nám ty taneční chybí) a spokojeni sami se sebou se mohli vrátit domů.

Děkujeme SPŠ Hranice za příjemně strávený čas a těšíme se příští rok.

Mgr. M. Dopitová