Aktuality

Nejnovější příspěvky ze školy

I děti ze školní družiny již umí poskytnout 1. pomoc

Poslední zářijové pondělí k nám do školní družiny zavítal zdravotnický záchranář ZZS pan Skácelík. Pověděl dětem o své práci, jak to probíhá, když zavoláme na linku 155, co se děje při výjezdu sanitky a o aplikaci ZÁCHRANKA.

 Názornou ukázkou si s dětmi vyzkoušel telefonát na dispečink linky 155 a podal první pomoc raněné osobě, předvedl jim oblek, do kterého se musí obléci, když mají výjezd k osobě s podezřením na COVID 19 a jak zafixovat krční páteř pomocí límce.

Na záchranáře měly děti velmi zvídavé otázky např.: „Co se stane, když praskne srdce? Kolik raněných osob může být v sanitce?“

Děti si odpoledne s panem záchranářem užily. Nejvíce se jim líbilo, když byly položeny a zafixovány do lehátka a pan zdravotník s nimi manipuloval.

Již se těšíme na setkání s dalším člověkem, který nám povypráví o svém povolání.

Monika Rušarová, vedoucí školní družiny