Aktuality

Nejnovější příspěvky ze školy

Beseda o dentální hygieně

Všichni asi víme, jak je důležité starat se o své zdraví. A to zahrnuje také naše zuby, o které bychom se měli naučit správně pečovat už v útlém dětství. Pokud jim totiž začneme věnovat pozornost až v dospělosti, je to již pozdě a nevyhneme se pak mnohým zdravotním
problémům, které se zuby souvisejí.
Právě na správnou dentální hygienu a nácvik správného čištění zubů byly zaměřeny besedy, které proběhly pro žáky prvního a druhého stupně ve dnech 16. a 23. března na naší škole. Dva sympatičtí studenti posledního ročníku zubního lékařství si pro naše žáky připravili
poučnou besedu s ukázkami, jak se správně starat o své zuby, jak správně provádět dentální hygienu. Nejprve si žáci poslechli něco málo teorie a pak již následoval praktický nácvik správného čištění zubů. Beseda probíhala ve svižném tempu, žáci se u ní vůbec nenudili a určitě si z ní odnesli zajímavé poznatky, díky kterým budou o své zoubky lépe pečovat a nebudou se tak – možná – muset obávat návštěvy zubního lékaře.

autor článku: Mgr. Naděžda Valoušková