Aktuality

Nejnovější příspěvky ze školy

Seiferos – dravci a sovy ve škole

Po delší odmlce jsme měli letos možnost opět přivítat ve škole společnost Seiferos, která se zabývá nejen aktivitami v oblasti ochrany dravých ptáků a sov, ale také přednáškami spojenými s letovou produkcí dravých ptáků pro školy a veřejnost. I když nám počasí příliš nepřálo, vydali se všichni žáci na místní fotbalové hřiště, kde na nás čekalo přibližně 30 dravců a sov. Velmi vtipnou formou se žáci dozvěděli informace ze života jednotlivých ptáků. Seznámili se s podstatnými rozdíly mezi nimi, čím se jednotliví dravci živí, jakým způsobem loví, kdy spí, kolika let se dožívají a jiné. Na závěr přednášky nám někteří z nich předvedli své letové schopnosti. Žáci, kteří si z přednášky nejvíce zapamatovali, si mohli dravce ponosit na ruce. Již teď se těšíme na další shledání.

autor článku: Mgr. Monika Plesníková