Aktuality

Nejnovější příspěvky ze školy

Čtvrtá třída na dopravním hřišti

Dne 5.5. jsme se vydali s žáky 4. ročníku do Hranic, kde se nachází dopravní hřiště. Žáky čekalo plnění dovedností a prokázání znalostí z dopravní výchovy. Nejprve žáci vyplnili testy, které jsou určeny pro všechny malé cyklisty před dovršením desátého roku věku dítěte, tj. před dobou, kdy mohou podle zákona již sami na kole na silnici. Poté se strážníkem MP prošli celé dopravní hřiště, upřesnili si pravidla a chování v konkrétních situacích a pak se již šlo na cvičný provoz – projížďku na kole. Po zkušebních jízdách nastala ta velká chvíle, kdy žáky čekala
vlastní zkouška jízdy na kole. Všem se podařilo úspěšně složit teoretickou i praktickou část a získat „Průkaz cyklisty“. Dětem moc gratuluji a přeji mnoho šťastných kilometrů.

autor článku: Mgr. Olga Poláčková, tř. učitelka 4. třídy