Pálení čarodějnic

Pálení čarodějnic oslavily děti z družiny spaním ve škole. 25 dětí a 2 paní vychovatelky se z pátku 28.4.  na sobotu 29.4. 2023 proměnily v čaroděje, čarodějnice, čarodějnické kočky a další strašidelná stvoření. Pro děti byla připravená stezka odvahy, na které plnily čarodějné úkoly, vyrobily si svou čarodějnici a vytvořily jméno. Některé děti toho využily a pojmenovaly čarodějnici jménem paní vychovatelky.

Po večeři a večerní hygieně byla dětem přečtena čarodějná pohádka, poté se všichni zamuchlali do svých spacáků, přitiskli ke svým plyšáčkům a pomalinku usínali.  Ráno byla pro děti připravena vydatná snídaně (párky, zelenina, pečivo, buchty, perníky, čaj). Některé děti nás opravdu překvapily tím, jací jsou jedlíci. Po naplnění bříšek si děti uklidily své věci a v 9 hodin si přišli rodiče pro své ratolesti.

Děkujeme všem, kteří se jakýmkoli způsobem podíleli na této akci. Již teď se těšíme na podzimní spaní ve škole.

autor článku: vedoucí vychovatelka Bc. Monika Rušarová