Aktuality

Nejnovější příspěvky ze školy

Hygiena rukou ve školní družině

Dne 2. 5. 2023 se děti ze školní družiny zúčastnily přednášky v rámci Světového dne hygieny rukou, který připadl na pátek 5.5.

V průběhu akce si děti vyzkoušely, jak si správně mýt ruce a pomocí UV lampy si prověřily, zda si ruce umyly důkladně. Děti si připomenuly, proč je důležitá správná hygiena rukou pro prevenci přenosu infekčních nemocí.

Kromě toho měli malí posluchači možnost obléknout si lékařské pláště, roušky ze sálu a zdravotnické rukavice. Děti se seznámily se zdravotnickým materiálem (injekční stříkačky, obvazy, náplasti atd.), které zdravotníci používají. Některé děti si nechaly na ruce a nohy aplikovat sádru, která se používá v nemocnicích, a s ní odešly domů. Zábavnou formou si ještě poslechly kreslenou pohádku o bacilech, která se jim velice líbila. Těšíme na další spolupráci s nemocnicí Agel Nový Jičín.

autor článku: Petra Husáková, vychovatelka