Aktuality

Nejnovější příspěvky ze školy

Volejbal na ZŠ Šromotovo

Spolupráce naší školy se ZŠ Šromotovo i nadále pokračuje v přátelském duchu. Důkazem je páteční utkání žáků 2. stupně ve volejbale. Cílem těchto aktivit je podpořit nejen vztahy mezi školami, ale především nadchnout děti pro sport, který není pro region Hranicko příliš typický. Žáci od šestého ročníku navštěvují na obou školách dobrovolně kroužky volejbalu a spolu s jejich učiteli-trenéry se pokouší získat dobré umístění v okresním kole v Přerově, které se koná každý rok. Asi nemusím zdůrazňovat, že volejbal není pouze o talentu, ale i velké dřině a především týmové práci napříč ročníky, což se na základních školách buduje obtížně. A konkurovat přerovským školám, jejichž žáci
navštěvují nejmenovaný volejbalový klub 5krát týdně je docela oříšek. Proto velmi oceňuji snahu všech, kteří nás podporují, ředitelé, učitelé, asistenty i rodiče žáků.
A jak takové setkání probíhá? Máme za sebou celkem 3 přátelské turnaje. Vzhledem k tomu, že nás každý rok opustí nejlepší ze všech, tedy zkušení deváťáci, musí stihnout předat vše podstatné svým mladším spoluhráčům. Proto různě kombinujeme hráče, hodně střídáme a zkoušíme různé varianty, aby týmy byly co nejvyrovnanější. Také necháváme bojovat nejsilnější žáky obou škol proti sobě, což podpoří
sebevědomí žáků a mají tak představu, jak bude vypadat turnaj s jinými školami. Ale především jde o zábavu! Vše podstatné z akce najdete v naší fotogalerii.
Tentokrát ZŠ Hustopeče reprezentovali:
6. třída: Eliška Zrníková, Sofie Sigmundová, Petra Kupková
7. třída: Max Michalík
8. třída: Váňová Adéla, Orlová Nela, Juráňová Karolína, Horáková Pavlína, Buchalová Adéla
9. třída: McMunn Filip, Cichra Lukáš, Cichra Jiří, Hajda Petr, Richtárik Štěpán

autor článku: Mgr. Marcela Dopitová, třídní učitelka 9. třídy