Aktuality

Nejnovější příspěvky ze školy

Vaření v hodině slohu – 5. třída

Natěšení žáci 5. třídy se v posledních hodinách slohu přemístili do školní kuchyňky, aby zrealizovali své pracovní postupy – recepty, na nichž pracovali v předcházejících hodinách slohu. Každá skupinka si vybrala jídlo, které by si chtěla vyzkoušet připravit a sepsala k němu recept. V něm uvedli přesné suroviny a instrukce, jak budou při přípravě postupovat. Při samotném vaření měl každá člen svůj vlastní úkol. Někteří se starali o přesné odměření surovin, jiní míchali těsto nebo krájeli zeleninu. Díky komunikaci a spolupráci dokázali žáci pracovat v příjemné atmosféře a vykouzlili na talířích dobroty jako muffiny, palačinky, bagety se slaninou a míchanými vajíčky či řízek s bramborami. K vaření patří i následný úklid. Žáci se tohoto úkolu nezalekli a společně se postarali o umytí nádobí, utření pracovních desek a schování veškerého nádobí. Tento projekt rozvíjel nejen jejich slohové dovednosti, ale také schopnosti v oblasti vaření či komunikace a týmové spolupráce. Z hodiny odcházeli všichni s úsměvem na rtech a plnými břichy.

autor článku: Mgr. Monika Plesníková