Aktuality

Nejnovější příspěvky ze školy

Robot „Micro:bit“

Robotika je zajímavá a kreativní oblast, která rozvíjí logické myšlení, programovací dovednosti a spolupráci. Na naší škole se žáci učí pracovat s robotem zvaným micro:bit, který je malý počítač s LED displejem, senzory a tlačítky. Micro:bit lze naprogramovat pomocí aplikace makecode, která je webovou platformou pro vizuální programování.

Naši žáci se neomezují jen na jednoduché základní pokyny, ale zkouší i různé inovace a tvorbu hudby. Například někteří žáci vytvořili hru, ve které musí hráč pohybovat micro:bitem tak, aby se vyhnul padajícím meteorům na displeji. Jiní žáci využili možnosti propojit micro:bit s dalšími zařízeními, jako jsou reproduktory, motory nebo senzory světla. Takto dokázali vytvořit například klavír z banánů, robota z papírové krabice nebo semafor s fotobuňkou.

Naše škola je hrdá na to, že podporuje zájem žáků o robotiku a nabízí jim prostor pro jejich kreativitu a experimentování. Robotika je obor, který má budoucnost a může přinést mnoho užitečných a zábavných aplikací. Micro:bit a makecode jsou skvělé nástroje, které umožňují žákům objevovat svět robotiky a programování.

autor článku: Mgr. Marcela Dopitová