Aktuality

Nejnovější příspěvky ze školy

Den učitelů

  1. března slaví učitelé svůj svátek. U nás se slaví v tento den, protože je to výročí narození světoznámého myslitele a pedagoga Jana Amose Komenského. Jan Amos Komenský se narodil 28. 3. 1592. Je považován za učitele národa a je naším patronem školství.

Žákovský parlament chtěl poděkovat všem učitelům za jejich práci, snahu a trpělivost. K této příležitosti žáci vytvořili nástěnku věnovanou právě Janu Amosi Komenskému. Součástí nástěnky byla také anketa o jeho nejlepší citát. Po sečtení všech hlasů vyhrál citát:

„Nemilovat knihy znamená nemilovat moudrost. Nemilovat moudrost však znamená stát se hlupákem.“

Tento citát se na naší škole také stává citátem měsíce dubna.

Zapsala: Mgr. Michaela Hradilová, třídní učitelka 4. třídy

Zanechte komentář