Aktuality

Nejnovější příspěvky ze školy

Školní výlet 2. a 3. třída

Hvězdičkový výlet, tímto souslovím by se dal shrnout společný výlet druhé a třetí třídy, který se uskutečnil v pátek 24. května ve městě Štramberk. A proč hvězdičkový? Pointa je jednoduchá, děti v průběhu výletu plnily úkoly, které byly oceňovány právě hvězdičkou.
A které to byly? V mini ZOO se seznámily s různými druhy plazů, ještěrek a želv, kteří žijí v daleké Americe, Asii a Africe. Dokonce se mohly nechat vyfotit s krajtou a zažít lov na myš, predátorem byl tentokrát kajmanský želvák Karel. Podívaná to byla jen pro otrlé povahy…
Po zodpovězení kontrolních otázek přišla první hvězda. Následně jsme se přesunuli do pravé „ušaté“ pekárny, kde se děti seznámily s receptem i postupem pečení pravých štramberských dobrot a následně si je také vyzkoušely stočit do správných tvarů. Hvězdná odměna
následovala. Po rozchodu jsme se přesunuli na hřiště místní ZŠ, kde děti rády plnily další úkol v podobě „zdolání“ skákacího hradu. Na závěr jsme navštívili jeskyni Šipku, kde nás přivítal pračlověk Bertík. Děti se seznámily s historii světoznámého místa a po shrnujících otázkách
paní průvodkyně Lucky obdrželi všichni, kteří získali 5 hvězdiček, odměnu v podobě pečené štramberské trúby. Zdravě unaveni jsme nasedli do autobusu a vydali se směrem Hustopeče nad Bečvou. Pro všechny to byl příjemně a poučně strávený den.

Zapsala Jana Kuchtová, třídní učitelka 2. třídy

Zanechte komentář