Šablony II v ZŠ Hustopeče nad Bečvou

Naše škola využila nabídku výzvy Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a podporu škol formou projektů zjednodušeného vykazování – šablony pro MŠ a ZŠ II, která je financována z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání a státního rozpočtu České republiky.

Náš projekt má název „Šablony II v ZŠ Hustopeče nad Bečvou“ a jeho realizace je od 1.9.2019 do 31.8.2021. Projekt navázal na úspěšnou realizaci dvouletého projektu Podpora ZŠ Hustopeče nad Bečvou formou šablon I.

Projekt šablony II je zaměřen na tato témata: osobnostně profesní rozvoj pedagogů, sdílení zkušeností pedagogů, tandemová výuka, rozvíjení kompetencí žáků v rámci mimoškolních aktivit, doučování žáků ohrožených školním neúspěchem a realizaci projektových dnů.

V projektu jsou nově zahrnuty také samostatné aktivity pro žáky navštěvující školní družinu.

V průběhu celého projektu bude realizováno celkem 9 aktivit. Jedná se např. o tyto aktivity:

• Vzdělávání pedagogických pracovníků ZŠ
  • Tandemová výuka
  • Tematické kluby pro žáky
  • Doučování žáků

• Vzdělávání pedagogických pracovníků ŠD
  • Sdílení zkušeností pedagogů z různých škol
  • Projektové dny v ŠD a mimo ŠD

Získaná dotace ve výši 953 988,- Kč bude využívána na rozvíjení a prohlubování vzdělávání žáků na základní škole a zároveň na zvyšování odborných kompetencí pedagogů naší školy. Nastavené aktivity byly vybrány s cílem rozvíjet a prohlubovat školní činnost v oblastech, které jsou prioritní pro rozvoj a zdokonalování vzdělávání žáků v Hustopečích nad Bečvou.

V případě zájmu o bližší informace o projektu se můžete obrátit na ředitele školy Mgr. Jaroslava Bečáka - telefon: 604 319 752.

Nejusilovnější třída z okresu v učení slovíček-ZŠ Hustopeče nad Bečvou

Velké ocenění práce učitelů a žáků ZŠ Hustopeče nad Bečvou při distanční výuce.
Blahopřejeme.

Správce Webu, 20. 11. 2020 Zobrazit více

Ovoce a mléko do školy

Ovoce a mléko do školyOvoce a mléko do školy

Mgr. Radka Březíková, 5. 10. 2020 Zobrazit více

Praktický přírodopis v 7. tř.

Praktický přírodopis v 7. tř.Praktický přírodopis v 7. tř.

Mgr. Radka Březíková, 2. 10. 2020 Zobrazit více

Český den proti rakovině, 30.9.2020

Český den proti rakovině, 30.9.2020Český den proti rakovině, 30.9.2020

Mgr. Radka Březíková, 1. 10. 2020 Zobrazit více

Ruční práce 5.- 9. tř.

Ruční práce 5.- 9. tř.Ruční práce 5.- 9. tř.

Mgr. Radka Březíková, 1. 10. 2020 Zobrazit více

Sběr starého papíru

Sběr starého papíruSběr starého papíru

Mgr. Radka Březíková, 28. 9. 2020 Zobrazit více

Pozorování v přírodě a exkurze na farmu Zdeňka - 3. třída

Pozorování v přírodě a exkurze na farmu Zdeňka - 3. třídaTento týden jsme si ve třetí třídě užívali výuku prvouky venku. Nejdříve jsme pozorovali zvířata ve vodě i její blízkosti a skvěle jsme si užili den v Porubě.

V úterý 15. září jsme využili nádherného počasí a v hodinách PRV jsme se vydali ke štěrkopískům, kde jsme si užili nejen klidného prostředí, ale hlavně jsme objevili a pozorovali spoustu živočichů.

Už při příchodu k vodě nás přivítala letící vážka a po celou dobu nám dělala společnost místní kočka (vypadala, že je u vody jako doma:-). Po malé svačině jsme se nestačiil divit ladnosti vodoměrek, nadšení jsme byli z žab, které na nás z vody vykukovaly, pozorovali jsme také drobné rybky těsně pod hladinou a plující kačeny nad ní. Z komárů jsme už tak nadšení nebyli, i když jejich výskyt u vody byl ze všech živočichů nejhojnější. Nám však pár štípanců náladu nezkazilo a my si přírodovědnou vycházku pěkně užili.

Ve čtvrtek 17. září jsme se vydali na opačnou stranu. Tentokrát směr Poruba, kde jsme přijali pozvání naší spolužačky Sofinky na farmu Zdeňka, v níž se o všechna zvířátka stará její rodina.

Na začátku Poruby jsme si vychutnali pohled na opravený větrnný mlýn a společně jsme si popovídali, k čemu dříve sloužil. Poté už naše kroky směřovaly na farmu.

Přivítal nás tam p. Horník, který nám spolu se Sofinkou povyprávěli o tom, jak se o zvířátka a celou farmu starají. Pak nás čekala exkurze, na kterou jsem se moc těšili. Tolik zvířat pohromadě někteří z nás dlouho neviděli, a když se některé nechalo pohladit, byl to veliký zážitek:-).

Kluci ocenili také traktor, do kterého se mohli posadit a podívat se na svět maličko z výšky a všichni pomlaskávali, když ochutnávali čerstvé mléko.

Exkurzi jsme završili výbornou domácí zmrzlinou a Porubáčkem, který nám moc chutnal. Před cestou domů jsme nakoupili některé z mléčných výrobků a s úsměvem na tváři jsme se rozloučili.

Tím však náš den ještě nekončil. Protože také náš spolužák Petřík bydlí v Porubě, pozval nás ještě na chvíli k sobě domů, kde nás čekalo také milé přijetí. Peťa nás seznámil nás s jejich dvěma koníky - hřebcem Artíkem a klisnou Jiskrou, a kdo byl odvážný, mohl zkusit Jiskru nakrmit několika jablíčky.

K veliké radosti všech nás pan Škařupa povozil na traktůrku, a když děti zjistily, že se můžou vystřídat na místech vedle řidiče, jejich nadšení neznalo mezí:-).

Není tedy divu, že jsme se do školy vraceli s úsměvem na tváři a pěkně zvesela. Celý den se nám opravdu moc povedl a já moc děkuji oběma porubským rodinkám za skvělé zážitky, na které budeme ještě dlouho vzpomínat:-).

Jestli se spolu s námi chcete alespoň na chvíli přenést na výše zmíněná místa, určitě nakoukněte na několik fotografií ZDE.

Mgr. Martina Urbanová, 17. 9. 2020 Zobrazit méně

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ 12.9.2020